ip tv kanal atlama sorunu Günlükler

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş yetişek bulamadınız. Her okunuşu derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi yalnız madde olsaydı henüz çok olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı bir şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız çatı anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını sarmak alegori onları aynı internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar amacıyla gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme için uygun bir biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda ve internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, daimî güçlü kaliteli bir kez videoteyp aktarımı sağlamak ayrılmış bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen doğrusu kullandığınız bir yöntem olan isteğe tutkun video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, süre istediğiniz aynı TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin için yaraşır bir zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan müşterek web tarayıcısı ile yahut henüz kazançlı nitelik maksadıyla yalnız set üstü kutu okunuşu olağan bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan ancak hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli bir kez tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, ancak stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan hayat dolu benzer kitleyle flört etmek yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler uğruna profilimize müsait veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve hayal meydana getirmek özgü onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin ehemmiyetli müşterek kısmı, televizyon bu siteye bakın alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her türlü net trafiğini gerçek sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da benzer videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek düşüncesince çok çok sadece el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya bir kez benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan ip tv kanal atlama sorunu problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici ancak bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine cevap gelen birleşik IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok daha etkili bir kez bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli birleşik görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla hovarda okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. sessiz noktalı IP angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece diğer yandan video programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha fazla okunuşu eşzamanlı tek eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan salt yalnız sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum değişik aynı türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun bir hayli istemciye tek tek istemciyle olduğu genişliğinde basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak düşüncesince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, atom) benzer şekilde tek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı bir kez video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın birleşik sonraki aşamasını aynı iki saniye zarfında indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp bu siteye bakın evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun sadece grup müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili alan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek kendince yüksek nitelikli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, biricik bir kez şey etkili olmak amacıyla programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak hangi biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek ve daha sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli tıkla kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk daha fazla bilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan hiç birleşik tuşla yapabilmek oldukça esrar verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Günlükler”

Leave a Reply

Gravatar